Blog > Komentarze do wpisu
Nie czytam poradników

Nie czytam poradników. Nie wierzę w magiczne tytuły typu "naucz się żyć szczęśliwie" itp. Jednak po przyjemnej lekturze "Być kobietą i nie zwariować" (może to zasługa wakacyjnej aury?), postanowiłam sięgnąć po "Chcę być kochana tak jak chcę". W sumie już sam tytuł powinien był mnie ostrzec, że to raczej książka nie dla mnie;)

"Chcę ..." to zapis rozmów dwóch autorek. Przyznaję, że zdarzają się ciekawe fragmenty. Większość jednak zupełnie mnie nie zainteresowała. Może mam za małe doświadczenie życiowe, za młoda jestem?:) Książka, jak to poradnik, przypomina o sprawach, o których w biegu codziennego życia zdarza się zapomnieć. Nie ma w tych rozmowach jednak nic odkrywczego. "Być kobietą i nie zwariować" pobudzała do przemyśleń, czasem analizy własnego życia i zachowań. Przy tej książce ani razu mi się to nie zdarzyło.

W ostatnim rozdziale "Chcę..." Ewa Konarowska mówi, że być może książka jest zbyt intymna. Ma rację. "Chcę..." to zapis jej prywatnej sesji terapeutycznej. Myślę, że z tego powodu nie mogę w niej znaleźć prawie nic dla siebie. Nie mam doświadczeń pani Konarowskiej i wątpię, bym kiedykolwiek miała.

"Chcę..." czytałam nieco na siłę, z myślą, że "tam dalej pewnie będzie coś ciekawego". Dla mnie nie było.

P.S. Książka mi się nie spodobała, a najnowszą "Nie bój się życia" Katarzyny Miller zakupiłam;> Mam słabość do tej Pani!

Ocena: 3/6


wtorek, 05 października 2010, anaman

Polecane wpisy

Komentarze
the_book
2010/10/05 15:30:20
Ja też nie czytam :)